• Pracovné vyučovanie u tretiakov_Ovocno-zeleninový šalát

• Lyžiarsky výcvik 2018

Do galérie Lyžiarsky výcvik 2018 boli pridané fotografie.

• Chrípkové prázdniny

Za účelom zmiernenia a šírenia chrípkového ochorenia Riaditeľstvo ZŠ, Ul. Komenského 2666/16 v Snine, na základe odporúčania RÚVZ Humenné prerušuje výchovno - vzdelávací proces v dňoch 15. 02. – 16. 02. 2018 (štvrtok a piatok) z dôvodu nárastu počtu chrípkových a respiračných ochorení u žiakov.

Nástup do školy je 19.02.2018 (pondelok).

V pondelok 19.02.2018 po nástupe do školy, vedenie školy zmonitoruje stav chorobnosti  žiakov a rozhodne o ďalšom postupe, o ktorom Vás v prípade potreby (skrátenia vyučovania) bude informovať prostredníctvom triednych učiteľov.

• OZNAM

Vážení rodičia, z dôvodu zvýšeného výskytu chrípkového ochorenia a po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Humennom Vám oznamujeme, že dňa 13.02.2018 (utorok) riaditeľstvo školy skracuje vyučovanie a ruší mimoškolskú záujmovú činnosť do konca týždňa. Zároveň dňa 14.02.2018 (streda) bude pokračovať skrátené vyučovanie. Situáciu budeme naďalej monitorovať a prostredníctvom triednych učiteľov a nášho webového sídla Vám budú poskytnuté ďalšie informácie týkajúce sa vyučovacieho procesu.

• 2% Z DANE

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
    • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, v záložke 2 % DANE nájdete návod, ako postupovať.

V dokumentoch na stiahnutie je predvyplnené tlačivo - Vyhlásenie 2017 s identifikačnými údajmi Rodičovského združenia. Obe tlačiva - Vyhlásenie 2017 a Potvrdenie 2017 sú vo formáte formulára, ktoré je možné priamo vyplniť a vytlačiť. V prípade, že nemáte možnosť si vytlačiť príslušné tlačivo, kontaktujte triedneho učiteľa alebo sekretariát školy, ktorý Vám tlačivo poskytne.

Vopred ďakujeme.

Dokumenty na stiahnutie:

• Prednáška - Svetový deň mokradí

Do galérie Prednáška - Svetový deň mokradí boli pridané fotografie.

• Prednáška - Svetový deň mokradí

Dňa 9.2.2018 (piatok) sa v rámci environmentálnej výchovy pre žiakov 1. a 2. ročníka uskutoční prednáška pri príležitosti Svetového dňa mokradí.  Prednášku lektoruje Mgr. Iveta Buraľová zo Správy NP Poloniny.

Zároveň je pre žiakov 1. ročníka pripravená prednáška "Neseparuj sa, ale separuj ! " o odpadoch, ich triedení a recyklácií, ktorú lektoruje koordinátorka ENV.

• Karneval 2018

Do galérie Karneval 2018 boli pridané fotografie.

• Čistá voda - správna voľba

Do galérie Čistá voda - správna voľba boli pridané fotografie.

Akcia v rámci projektu Zdravá škola. Pitný režim s čistou vodou v školskej jedálni.

• Všetkovedko

Do galérie Všetkovedko boli pridané fotografie.

V tomto školskom roku sa do vedomostnej súťaže Všetkovedko zapojilo 20470 detí zo Slovenska. Z našej školy ich bolo 13, a to z 2. - 5. ročníka. Titul Všetkovedko získala Karolína Lucová z 5.A. Ostatní zapojení získali diplom Všetkovedko alebo Všetkovedko učeň. Všetkým úspešným gratulujeme.

• POLROČNÉ PRÁZDNINY

Dňa 2. februára 2018 (piatok) sú polročné prázdniny. Vyučovanie pokračuje  v pondelok 5. februára 2018.

• KARNEVAL

Dňa 01.02.2018 (štvrtok) o 8.30 hod. sa v telocvični našej školy uskutoční karneval pre žiakov 1. - 5. ročníka.

Program:

Prezentácia masiek

Vyhodnotenie najoriginálnejších masiek

Tombola pre všetkých žiakov školy - od cca 10.30 hod.

Diskotéka

Srdečne sú vítaní aj rodičia našich žiakov.

Ceny za masky a tomboly:

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

Do galérie Šaliansky Maťko - okresné kolo boli pridané fotografie.

• Krúžok Šikovníček

Do galérie Krúžok Šikovníček boli pridané fotografie.

• 1. miesto - národné kolo výtvarnej súťaže - Svetový deň potravín

• Krúžok Šikovníček

Do galérie Krúžok Šikovníček boli pridané fotografie.

• Krúžok Pastelka

Do galérie Krúžok Pastelka boli pridané fotografie.

• Ako sme skúmali pôdu - 2.A

Do galérie Ako sme skúmali pôdu - 2.A boli pridané fotografie.

• Gerbócova literárna Snina - odovzdávanie cien

Do galérie Gerbócova literárna Snina - odovzdávanie cien boli pridané fotografie.

• Oznam o zmene výšky stravného v školskej jedálni

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že s účinnosťou od 01.01.2018 sa mení výška stravného poplatku, ktorá je určená v zmysle Doplnku č. 2 k Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Snina č. 119/2013 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Snina.

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školskej jedálni, ktoré uhrádza zákonný zástupca vo výške nákladov na nákup potravín a na režijné náklady na jedno hlavné jedlo je stanovená  takto:

žiak 1. – 4. ročníka 1,06 € , žiak 5. – 9. ročníka 1,14 €.

Viac v záložke Školská jedáleň - Dôležité informácie pre stravníkov - bod 2 Výška stravného

strana:

• Základná škola, Ul. Komenského 2666/16, Snina