• ZÁPIS ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA PRE ŠK. ROK 2023/2024

• Ak sa rodičia spolu s deťmi zúčastnia Dňa otvorených dverí - Čoskoro budem prvákom a budú chcieť svoje dieťa zapísať do školy, prosíme priniesť originál rodného listu dieťaťa a občianske preukazy.

Aktuálne informácie k zápisu žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024 sú zverejnené v záložke hore alebo tu: Informácie

• KVÍZ MAJSTER

• Dňa 29.3.2023 sa žiaci 9. ročníka v päčlenných  tímoch zúčastnia školského kola súťaže KVÍZ MAJSTER, ktorú organizuje Mesto Snina v rámci projektu "Snina - mesto rovnakých príležitostí pre všetkých". Víťazný tím z každej školy postúpi do finálového kola, ktoré sa bude konať v Obývačke MsKS Snina.

• EKOALARM - 3. modul online vzdelávania

• Dňa 29.3.2023 (streda) sa žiaci 5. a 6. ročníka spolu s členmi žiackeho parlamentu 8. - 9. ročníka a Kolégia Zelenej školy zúčastnia v škole 3. modulu online vzdelávania v rámci projektu Ekoalarm, do ktorého je zapojená naša škola od minulého šk. roka. Cieľom tohto projektu je podpora minimalizácie odpadu a jeho triedenie, ktoré je na našej škole zavedené už viac ako 15 rokov.

Nové poznatky, ktoré žiaci získajú, budú členovia Kolégia Zelenej školy a žiackeho parlamentu v rámci rovesníckeho vzdelávania odovzdávať mladším žiakom školy.

• 💚VYNÁŠANIE MORENY💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚VYNÁŠANIE MORENY💚.

V rámci vyučovania predmetu Regionálna výchova, ktorého obsahom je okrem spoznávania prírodných, kultúrnych a historických skvostov nášho regiónu, aj dodržiavanie ľudových zvykov a tradícií, si dnes žiaci 1. – 6. ročníka pripomenuli tradíciu vynášania Moreny. „Idze Smertka s kudzeľu, na tú Smrtnú nedeľu ...“ – týmito slovami, ale aj inými riekankami a pesničkami 🎼 prešli naši žiaci spolu s učiteľmi v sprievode okolo rieky Cirochy a na blízkom mostíku pri škole Morenu hodili do rieky. Takto symbolicky odprevadili zimné obdobie ❄️a privítali jar🌱🥀🌞.

• 💚EXKURZIA NA ÚPSVaR💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚EXKURZIA NA ÚPSVaR💚.

Naši deviataci sa dnes zúčastnili na exkurzii na ÚPSVaR, Pracovisko Snina, počas ktorej hlavnou témou bolo učivo z Občianskej náuky - Kompetencie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny ako orgánu štátnej správy s miestnou pôsobnosťou.

• 💚ŠKD - NÁVŠTEVA KNIŽNICE💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚ŠKD - NÁVŠTEVA KNIŽNICE💚.

Pri príležitosti marca - mesiaca kníh📚 žiaci navštevujúci ŠKD navštívili školskú knižnicu. Cieľom vychovávateliek bolo u nich vzbudiť záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu. Žiaci si spoločne čítali a vypozičali knihy📚.

• 💚SVETOVÝ DEŇ VODY💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚SVETOVÝ DEŇ VODY💚.

Takto si dnes naši žiaci pripomenuli a oslávili Svetový deň vody💧. Jedni prišli v modrom oblečení a "premenili" sa na kvapky vody💧. Ďalší si okrem prednášky a besedy v rámci hodiny prírodovedy urobili ochutnávku čistej vody 🍶 a svoje vedomosti si overili aj vypracovaním pracovného listu o vode.💦. Pri ďalších aktivitách vyučujúce využili aj prácu s interaktívnou tabuľou a so žiakmi vyrábali makety fliaš🧋.

• EXKURZIA Z OBN

• Dňa 23.03.2023 (štvrtok) sa žiaci 9. ročníka zúčastnia na exkurzi  na Úrade práce socilnych vecí a rodiny v Snine s názvom „Kompetencie ÚPSVaR ako orgánu štátnej správy s miestnou pôsobnosťou v rámci učiva Občianskej náuky 9. ročníka.

• DIVADELNÉ PREDSTAVENIE

• Dňa 20.3.2023 (pondelok) sa všetci žiaci školy o 8.00 hod. zúčastnia na divadelnom predstavení Stará dievka v kinosále MsKS Snina.

• OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY

• V dňoch 20.3. 2023 a 21.3.2023 sa úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády zúčastnia na okresnom kole tejto matematickej súťaže, ktoré sa koná na ZŠ P.O.Hviezdoslava.

20.3. - kategória P3 - P5

21.3. - kategória P6 - P8

• TESTOVANIE T9 2023

• V stredu 22. marca 2023 sa uskutoční  celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (T9-2023). Žiaci  budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

Informácie k Testovaniu 9 - 2023 nájdete na stránke www.nucem.sk .

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO - OZNAM

• Riaditeľstvo školy oznamujeme, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)  a o zmene a doplnení niektorých zákonov,  v zmysle vyhlášky MŠVVaŠ SR  č. 518/2010 Z.z., ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/ 2009 Z. z. bude dňa 22.03.2023 (streda) žiakom 6. – 8. ročníka z dôvodu organizácie celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka ZŠ – Testovanie T9 2023 poskytnuté riaditeľské voľno.

Výchovno – vzdelávací proces pre ročníky 1. – 5. bude prebiehať bez zmeny. Činnosť ŠKD bude na škole zabezpečená.

• 💚DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA💚.

Dnes mali žiaci 2. a 3.ročníka nezvyčajnú hodinu. Učiteľku za katedrou nahradila pani policajtka👮‍♀️, ktorá veľmi pútavo rozprávala žiakom o práci v policajnom zbore🚔, o internete a sociálnych sieťach a o nebezpečenstvách s ich používaním. Po praktickej ukážke si žiaci mohli vyskúšať, ako správne používať terčík, naučili sa načo slúži palička a čo znamenajú jednotlivé povely pri riadení premávky🚦. Po takejto hodine sa všetci chceli stať policajtmi👮‍♂️👮‍♀️. Veď uvidíme...🤗

• 💚 ROZPRÁVKA PRE DETI Z MŠ OD PRVÁKOV 💚

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 💚 ROZPRÁVKA PRE DETI Z MŠ OD PRVÁKOV 💚.

Dnes sme neboli v škole najmladší... Pozvali sme našich kamarátov - budúcich školákov zo Súkromnej MŠ Komenského do našej školskej knižnice, kde sme si pripomenuli mesiac knihy📚 rozprávkou O medovníkovom domčeku. A keďže na našej škole podporujeme rovesnícke vzdelávanie, rozprávku im prečítala naša šikovná žiačka a recitátorka Kiara. O rok si ju budú vedieť prečítať aj sami... Veď už budú školáci 🤗.